Księgowość, prawo, doradztwo, networking

AKTUALIZACJA OCENY RYZYKA ZWIĄZANYCH ZE STANEM PANDEMII.

250,00 

Ze względu na pandemię wirusa wywołującego chorobę COVID-19, wdrążono w naszym kraju ograniczenia, zapobiegające rozprzestrzenianiu się choroby.  Co wpłynęło na zmiany w procesach pracy w wyniku czego pracodawcy zobowiązani są do skorygowania oceny ryzyka i uwzględnienia w niej wszystkich zagrożeń, również tych dla zdrowia psychicznego.

W przypadku kontroli Inspekcji Pracy niniejsza ocena ryzyka będzie podlegać weryfikacji i sprawdzeniu, gdyż jest to dokument obowiązkowy.

Kategoria:

Opis

Jak wskazuje Państwowa Inspekcja Pracy pracodawca przed zdecydowaniem się na przywrócenie pracowników do pracy stacjonarnej powinien przeprowadzić w swojej firmie analizę ryzyka w celu identyfikacji zagrożeń fizycznych, biologicznych, chemicznych oraz psychospołecznych. Podczas przeprowadzenia analizy ryzyka należy brać pod uwagę między innymi to jakie zostały przyjęte środki zapobiegawcze, które pomogą firmie przywrócić pełną zdolność produkcyjną i operacyjną. Przy sporządzaniu analizy ryzyka należy wziąć pod uwagę opinie pracowników lub ich przedstawicieli. Wiąże się to z możliwością powstania zagrożenia psychospołecznego wynikającego z lęku, stresu, a także frustracji wynikającej z istnienia koronowirusa. Taki stan wprowadza niepokój i poczucie realnego niebezpieczeństwa, bo wirusa nie widać, a zarazić się można od osoby, która przechodzi chorobę bez objawów, co realnie zwiększa stres całego zespołu, a to z kolei wpływa negatywnie na kondycję psychofizyczną załogi oraz jej reakcje i zachowania podczas pracy.

Zapisz się

Do naszego newslettera
Bądź na bieżąco z nowościami w Concepcion i odbierz rabat 10% na pierwszą konsultację podatkową.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną, m.in. newslettera, w tym pocztą elektroniczną, na udostępniony przeze mnie adres elektroniczny, od CONCEPCION Sp. z.o.o. z siedzibą w Bydgoszczy, przy ul. Kasztanowa 32/15, NIP: 9671361439, REGON:31622051, KRS: 0000526305 zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć.